Plusy i minusy oferowania elastycznego czasu pracy dla firm

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś zaoferować swoim pracownikom elastyczne opcje pracy, jest wiele rzeczy, które należy rozważyć. Elastyczna praca nie jest rozwiązaniem dla każdej firmy, ale z pewnością istnieje wiele możliwości zastosowania innego systemu biurowego lub zupełnie nowego sposobu pracy. Zmiana jest czasem pozytywną rzeczą, jeśli chcesz ulepszyć swoją firmę!

Po pierwsze, pozostańmy przy pozytywnych aspektach i porozmawiajmy o zaletach. Zapoznaj się z infografiką przygotowaną przez Olson Group, która pokazuje, dlaczego elastyczny czas pracy jest korzystny dla firm.

Źródło: www.theolsongroup.com/5-reasons-business-will-love-flexible-work

Jak widać, dwa najważniejsze powody to lepsze zatrzymanie pracowników i wyższa wydajność, a także stworzenie bardziej ekologicznych warunków pracy. Do tego dochodzą oszczędności na sprzęcie biurowym, takim jak modułowe siedziska biurowe. Nie ma się o co spierać, ale każdy temat ma dwie strony, więc jakie są możliwe minusy oferowania elastycznej pracy?

Głównie chodzi tu o brak kontroli i nadzoru nad pracownikami. Musi istnieć duża doza zaufania, że kiedy pracownicy są z dala od swoich zwykłych biurek, robią dokładnie to, co powinni robić, czyli pracują. Kiedy pracownicy pracują zdalnie, problemem może być także komunikacja, dlatego aby rozwiązać ten potencjalny problem, konieczne są regularne spotkania kontrolne. Może również zaistnieć potrzeba zatrudnienia określonej liczby pracowników w biurze w danym czasie, więc zorganizowanie poziomu zatrudnienia może być kłopotliwe.

Ogólnie rzecz biorąc, elastyczny czas pracy jest korzystną opcją dla firm, pod warunkiem że wcześniej zostanie odpowiednio zaplanowany.
Czy Twoja firma oferuje elastyczne formy pracy?

Kategorie: Dodatki biurowe,

Autor

Renata Orzech

Redakcja fundacjastarter.org.pl