Urządzenia wielofunkcyjne w firmie

Warto sprawdzić, które urządzenie wielofunkcyjne będzie najlepsze do firmy i zagwarantuje nam niskie koszty wydruku. Warto się z tym zapoznać i wybrać dla siebie rzeczywiście doskonały sprzęt.

Laserowe urządzenia wielofunkcyjne

Laserowe urządzenie wielofunkcyjne charakteryzują się dobrą wydajnością pracy i niskimi kosztami eksploatacji. Jednak nie ma sensu kupowanie taniego urządzenia, ponieważ będzie to wiązać się z wysokimi kosztami materiałów eksploatacyjnych i warto na tą kwestię zwracać uwagę. Jeśli sięgniemy po dobry sprzęt powinien świetnie pracować. W dobrych urządzeniach biurowych mamy mechanizm drukujący, który przekroczy mniej więcej 35 stron na minutę. Szybki procesor i więcej pamięci to większa wydajność, ale także większe możliwości. Pojawi się dodatkowo kolekcja czcionek, możliwość nanoszenia dodatkowo znaku wodnego na wydrukach. Niekiedy mamy także specjalne mechanizmy, do których będzie można wprowadzić specjalne wydajne tonery i dzięki nim rzeczywiście możliwe będzie drukowanie wielu stron. (https://lobos.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-a4,cat301329.html)

Drukarka firmowa

Drukarki wielofunkcyjne

Większość drukarek wyposażona jest obecnie w połączenie przewodowe i bezprzewodowe. Podstawowe rozwiązanie to karta sieciowa LAN, która będzie umożliwiać nam podłączenie drukarki do sieci i każdy będzie mógł z niej korzystać. Warto sprawdzić jaką karę sieciową mamy w takim urządzeniu. Droższe modele pracują już naprawdę bardzo sprawnie i bez problemu będzie można na nich bardzo dużo drukować.

Wielofunkcyjne w testach

Wszystkie oferowane urządzenia sprawdzone są pod kątem wydajności mechanizmu drukującego, kopiującego czy też funkcji druku dwustronnego oraz automatycznego podajnika dokumentów do skanera. Dużych niespodzianek tutaj nie było. Oczywiście najlepiej sprawdzały się urządzenia, które były najdroższe. Te najlepsze na 100 stron potrzebowały czasu w okolicach 2 minut. Praca urządzenia przebiega w różnym tempie i z różną prędkością, tak by każdy mógł wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Jeśli ta wydajność nie ma szczególnego znaczenia warto się zdecydować na sprzęt, który będzie tańszy. Wtedy 100 stron będzie się drukować około cztery minuty.

Mamy kilka cech, które mogą sprawić, że kupno urządzenia droższego będzie dobrym rozwiązaniem. Można między innymi stosować niższe koszty eksploatacji przy takich droższych urządzeniach i to właśnie będzie taki element, który może nas zachęcić do kupowania droższego urządzenia. Są także takie specjalne sprzęty biurowe kosztujące mniej więcej około 3 tysiące złotych, które z jednego tonera dadzą nam okazję na drukowanie nawet 20 tysięcy stron.

Kategorie: Dodatki biurowe,

Autor

Justyna Malarz

Redakcja fundacjastarter.org.pl