5 sposobów, w jakie menedżer może inspirować swoich pracowników

Częścią pracy menedżera jest inspirowanie pracowników do realizacji ich potencjału, dotrzymywania terminów i w zasadzie bycia najlepszym, jakim mogą być.

Słabe zarządzanie nie spełnia tego zadania na każdym poziomie. Kiedy zły menedżer jest odpowiedzialny za współczesne, nowoczesne biuro, wszyscy starają się uniknąć wpadnięcia w te same pułapki co menedżer, a nie iść w jego ślady! Morale spada, produktywność tak samo, a ludzie zaczynają szukać nowej pracy, bo po prostu nie mają już motywacji ani inspiracji.

Zarząd jakości wie, że inspirowanie pracowników jest istotną częścią pracy i nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Aby być wzorem do naśladowania, trzeba po prostu robić dokładnie to, co się mówi, być na czas, traktować ludzi z szacunkiem i pracować tak ciężko, jak to możliwe, zachowując jednocześnie równowagę w swoim życiu. Oczywiście, trzeba też być dobrym w swojej pracy, ale czasami podstawy są najważniejszymi rzeczami.

Przyjrzyjmy się 5 sposobom, w jaki możesz inspirować swoich pracowników jako menedżer.

Miej postawę "can do

Dobrej jakości menedżerowie mają mentalność wzrostu, czyli nastawienie "can do". Szukają sposobów na osiągnięcie celów, zamiast szukać wymówek, aby ich nie osiągnąć. Są również pozytywni i ciężko pracują, aby osiągnąć swoje cele. Odzwierciedlając ten punkt, możesz zainspirować swoich pracowników, którzy dzień w dzień pracują przy biurkach.

Wzrost liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych w zarządach w ciągu ostatnich kilku lat pokazuje, że postawa "can do" inspiruje młodych pracowników do wspaniałości i sprawia, że każdy osiąga swoje cele zawodowe.

Skup się na ciągłym uczeniu się i rozwijaniu

Kiedy ktoś osiąga stanowisko kierownicze, nie oznacza to, że wie już wszystko i że osiągnął szczyt w życiu. Każdy powinien nieustannie szukać możliwości uczenia się i rozwoju, a fakt, że żyjemy w szybko zmieniającym się społeczeństwie, napędzanym przez technologię, jeszcze bardziej podkreśla tę potrzebę. Kierownik, który często chodzi na kursy, czyta, jest na bieżąco z nowościami i stara się dowiedzieć jak najwięcej, jest inspiracją dla wszystkich, zwłaszcza dla młodych pracowników, którzy szukają wskazówek.

Kontroluj swój czas

Podczas gdy zarządzanie jest stresującą pracą, menedżerowie, którzy wydają się być opanowani, spokojni i wyważeni, zawsze będą poszukiwani przez pracowników, którzy prawdopodobnie będą chcieli wiedzieć, jak naśladować tę cechę. Oznacza to, że należy kontrolować swój czas, stosować techniki zarządzania czasem i nie próbować robić zbyt wiele, aż do punktu, w którym stajemy się zestresowani i przytłoczeni.

Traktuj wszystkich tak, jak sam chciałbyś być traktowany

Kierownik jest osobą, tak jak pracownicy są ludźmi. Niektórzy menedżerowie pozwalają, aby władza uderzyła im do głowy i zaczynają krzyczeć na ludzi przy stołach w sali konferencyjnej, powodując wiele niezgody i zdenerwowania. Dobry menedżer traktuje ludzi i mówi do nich w taki sposób, w jaki sam chciałby być traktowany.

Bądź człowiekiem na koniec dnia

Menedżer, który przyznaje się do swoich błędów i pokazuje trochę swojej ludzkiej strony, zawsze będzie inspiracją, ponieważ pracownicy będą na nich patrzeć i uświadomią sobie, że mogą ciężko pracować, aby również osiągnąć ten sam poziom sukcesu zawodowego. Jest to przypadek "jeśli oni mogą to zrobić, to ja też mogę" i jest to bardzo inspirujące.

Kategorie: Dodatki biurowe,

Autor

Michał Korzeniowski

Redakcja fundacjastarter.org.pl