Co to znaczy być zorganizowanym?

Często słyszymy słowo "zorganizowany", ale co ono właściwie oznacza?

Czy to znaczy, że masz uporządkowane biuro? Czy to znaczy, że wiesz dokładnie, gdzie wszystko jest w danym momencie? Czy oznacza to, że masz fantastyczny system segregacji w swoich biurowych magazynach?

Czy też, co bardziej prawdopodobne, zależy to od osoby i tego, co ona bierze na zorganizowane faktycznie jest?

Bycie zorganizowanym różni się w zależności od osoby. Możesz mieć jedną osobę, która używa aplikacji produktywności stale, aby pozostać na torze, podczas gdy inna osoba może preferować starą trasę pióra i papieru w kierunku pisania listy rzeczy do zrobienia. Nie można powiedzieć, że jedna opcja jest lepsza od drugiej, jeśli działa dla nich i osiągają swój ostateczny cel.

Co możesz zrobić, to ocenić, czy to, co zakładasz, że jest zorganizowane, rzeczywiście pracuje dla ciebie. Możesz myśleć, że tak jest, ale kiedy naprawdę usiądziesz przy swoich krzesłach biurowych i podsumujesz, co mógłbyś zrobić lepiej, może się okazać, że jest trochę miejsca na poprawę.

Oznacza to zbadanie różnych dróg, które mogą pomóc Ci uzyskać więcej zrobić, być może próbując kilka nowych technik zarządzania czasem. Jeśli potrzebujesz impulsu we właściwym kierunku, oto kilka powodów, dla których bycie zorganizowanym jest kluczowe.

Bycie zorganizowanym oznacza, że wiesz, gdzie jest wszystko

Kiedy jesteś zorganizowany, masz efektywne systemy archiwizacji i jesteś w stanie szybko wyciągnąć konkretną kartkę papieru lub informację. W rezultacie, jesteś bardziej wydajny i spędzasz swój czas bardziej produktywnie również.

Popełniasz mniej błędów, ponieważ masz wszystko pod ręką

Kiedy siedzisz przy biurku i wiesz, gdzie wszystko jest, i masz wszystko, czego potrzebujesz blisko siebie, będziesz robić znacznie mniej błędów w wyniku. Nie będziesz się stresował, bo nie możesz znaleźć konkretnego dokumentu i nie będziesz czuł nadmiernej presji. To wszystko składa się na mniejszą liczbę błędów i większą produktywność, a także znacznie mniejszy stres.

Bycie zorganizowanym wygląda o wiele bardziej profesjonalnie

Kiedy jesteś zorganizowany, wygląda to profesjonalnie i imponująco dla odwiedzających. Zakładają oni, że reszta Twojej firmy odzwierciedla ten sam zorganizowany wygląd i są bardziej skłonni pozostać z Tobą, zamiast odchodzić do jednego z Twoich konkurentów.

Możesz się lepiej skoncentrować

Kiedy masz wszystko pod ręką i nie musisz sortować przez stosy bałaganu, aby znaleźć to, co chcesz, jesteś w stanie się skupić. Mówią, że schludne biurko oznacza schludny umysł i na wiele sposobów jest to bardzo prawdziwe. Gdy ty declutter i organizujesz twój przestrzeń, ty jesteś daleko więcej sprawnie skupiać się i koncentrować na zadaniu przy ręki.

Jest to łatwiejszy sposób na pracę

Oprócz wszystkiego innego, kiedy jesteś zorganizowany, jest to łatwiejszy sposób na pracę. To sprawia, że jesteś bardziej produktywny raz, mniej zestresowany i ogólnie szczęśliwszy w swojej pracy. Po co utrudniać sobie pracę?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w sali konferencyjnej, próbując współpracować nad nowym pomysłem, czy spędzasz spokojny czas w kabinach, bycie zorganizowanym oznacza, że twój umysł jest również tak samo zorganizowany. Możesz myśleć o nowych pomysłach, ponieważ twój mózg nie jest zamglony wszystkim, co musisz próbować zapamiętać, i możesz odkrywać te myśli bez rozpraszania się przez milion i jeden innych rzeczy.

Jak się zorganizować to już inna historia i jak wspomnieliśmy wcześniej, jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Musisz znaleźć sposoby, które odpowiadają twojemu szczególnemu podejściu i być może spróbować i zbadać różne opcje, zanim zdecydujesz się na tę, która najbardziej ci odpowiada. Czy oznacza to korzystanie z aplikacji, listy rzeczy do zrobienia, planowania, remontu systemów plików, a może przejście bez papieru całkowicie, bycie zorganizowanym ma duże korzyści zarówno dla firmy, jak i pracownika.

Kategorie: Dodatki biurowe,

Autor

Michał Korzeniowski

Redakcja fundacjastarter.org.pl