Segregatory i prezentery – porządek w biurze

Chociaż dzisiaj już niemal wszystko jest cyfrowe, internetowe i najlepiej w chmurze, cały czas jeszcze nasze życie oparte jest o papiery. Zwłaszcza życie zawodowe. Muszą one z nami być przez kilka lat, chociaż tylko zbierają kurz. Skoro już być z nami muszą, niech przynajmniej będą w sposób cywilizowany i do tego taki, który pozwoli nam na natychmiastowy dostęp do ważnych rzeczy. (https://lobos.pl/organizacja-dokumentow/segregatory,cat226486.html)

Segregatory z nadrukiem

Najlepszym sposobem na nieporządek w dokumentach są zdecydowanie segregatory z nadrukiem. Dzięki nim można segregować papier w odniesieniu do rodzaju dokumentu oraz czasu jego powstania. Jeden dzień poświęca się na odpowiednie podzielenie wszystkich dokumentów i na ich właściwe pochowanie, a potem można się już cieszyć z wszystkich informacji dostępnych od zaraz. Kontrola skarbowa od razu znajdzie wszystkie dokumenty i nie będzie musiała rekwirować połowy biura.

Artykuły biurowe

Krótka notatka na grzbiecie segregatora sprawi, że od razu będzie wiadomo, co i z jakiego czasu znajduje się w środku. W tym przypadku można oczywiście iść o wiele dalej i jeśli ilość dokumentów jest naprawdę duża, można opisywać segregatory nie tylko na ich grzbiecie, ale nawet zamawiać specjalne segregatory z nadrukiem odnoszącym się do konkretnych spraw, na przykład faktur za dany miesiąc.

Inne artykuły biurowe

Dobrym dodatkiem do segregatorów są z całą pewnością prezentery. Za ich sprawą w biurze można postarać się o odpowiednią identyfikacje wizualną, czyli o nanoszenie logo firmy wszędzie tam, gdzie wyda się to nam stosowane. Są to zwłaszcza znakomite elementy marketingowe, gdyż prezentowanie klientom materiałów z wykorzystaniem prezentera będzie budowało wrażenie dodatkowej profesjonalności organizacji.

Coraz częściej segregatory zamawia się na specjalne życzenie, czyli z grafikami naniesionymi dokładnie na potrzeby konkretnej firmy i prezentery zamawia się obecnie w dokładnie taki sam sposób. Nie jest to oczywiście konieczne i w każdym sklepie papierniczym można kupić rzeczy ogólne, nie dostosowane specjalnie do jednej firmy.

Kategorie: Dodatki biurowe,

Autor

Renata Orzech

Redakcja fundacjastarter.org.pl