Idealne miejsce pracy dla blogera

Jeśli jesteś blogerem lub aspirującym blogerem, albo nawet freelancerem jakiegokolwiek rodzaju, z pewnością wiesz o niebezpieczeństwach związanych z pracą wyłącznie w domu. Istnieje ogromna pokusa, aby siedzieć w łóżku z laptopem, nie zawracając sobie nawet głowy ubieraniem się! Z mojego doświadczenia wynika jednak, że nie jest to wcale produktywne. Może Ci być wygodnie przez około pół godziny, a potem plecy zaczną Ci doskwierać z powodu braku oparcia, a fakt, że jeszcze nie wstałeś z łóżka, aby umyć zęby, zacznie Ci doskwierać.

Jeśli chcesz być produktywnym i kreatywnym blogerem, musisz ustalić pewne podstawowe zasady. Jedną z nich jest znalezienie idealnego miejsca do pracy i trzymanie się go.

Nie musisz inwestować w luksusowe meble biurowe, aby odnieść sukces jako bloger, choć jeśli chcesz, śmiało, to nie zaszkodzi! Niekoniecznie potrzebujesz jednego z tych wymyślnych, luksusowych krzeseł biurowych, ale potrzebujesz czegoś, co jest wygodne, pomocne i co nie znajduje się w Twojej głównej przestrzeni życiowej. Jednym z największych NIE WOLNO w blogowaniu jest robienie wszystkiego w swoim salonie lub sypialni, a następnie ogólne życie w nich. Może się okazać, że Twój mózg jest zamglony, nie możesz myśleć, a twórcze soki przestają płynąć. Potrzebujesz zdrowej równowagi między pracą a życiem, a to oznacza wyznaczenie granicy gdzieś pośrodku.

Wyjście na zewnątrz i praca to świetny wybór dla każdego blogera, ponieważ na zewnątrz jest inspiracja! Obserwowanie ludzi powinno przywrócić Ci dobre samopoczucie i sprawić, że pomysły zaczną Ci przychodzić do głowy. Zanim się zorientujesz, będziesz pisać szybciej, niż pozwala na to Twój mózg! Na marginesie dodam, że właśnie dlatego zawsze dwukrotnie sprawdzam swoją pracę - moje palce mają zwyczaj uciekać przed sobą...

Gdzie więc można pisać bloga? Wspomnieliśmy już o domu i wkrótce porozmawiamy trochę więcej o tworzeniu osobnej przestrzeni, ale na razie musimy pomyśleć konkretnie o miejscu poza domem. Uwielbiam kawiarnie. Ich zapach działa na mnie kojąco, a poza tym kawiarnie mają w sobie coś, co sprzyja twórczemu pisaniu. Również obserwowanie ludzi może Cię zainspirować i być może znajdziesz kilka zabawnych anegdot, które dodasz do swojej pracy. W kawiarni zazwyczaj nie jest też głośno, a chociaż panuje tam niski szum, może to być produktywny biały szum. Cisza nie sprzyja kreatywności, w każdym razie nie w moim przypadku. Oczywiście nie powinieneś po prostu chodzić do tej samej kawiarni każdego dnia, aby pracować, ponieważ może to wywołać kilka kontrowersji, a także nie wpłynie pozytywnie na Twoją inspirację.

Dostępnych jest wiele aplikacji, które pozwalają znaleźć przydatne miejsca do pracy, a także przestrzenie do pracy zespołowej. Warto również pobrać aplikację Wi-Fi finder, która pozwoli Ci znaleźć najlepsze hotspoty Wi-Fi, w których będziesz mógł pracować. Z mojego doświadczenia wynika, że bary nie są najlepszymi miejscami do pracy - pokusa, by się rozerwać, jest zbyt duża, a hałas większy niż potrzeba. Ale hej, to może być dobre rozwiązanie dla Ciebie!

Wielu blogerów uwielbia miejsca współpracy, ponieważ dzięki temu mogą poznać innych blogerów i dzielić się pomysłami. Wszystko to bardzo dobrze, ale nie każdy bloger jest szczególnie towarzyski. Niektórzy blogerzy mogą uważać, że przestrzenie co-workingowe są nieco kłopotliwe, ale jest to coś, co warto rozważyć, jeśli chcesz nawiązać kontakty. Moje osobiste preferencje? Moje małe domowe biuro.

Mówiliśmy wcześniej o tym, że nie można pracować tam, gdzie się mieszka, i to prawda, ale z łatwością można urządzić małe biuro z dala od normalnej przestrzeni życiowej, np. nie w sypialni. Jeśli masz wolny pokój, jest to idealne rozwiązanie. Możesz kupić krzesła, które od dawna chodziły Ci po głowie, wybrać jedno z wielu luksusowych biurek biurowych i sprawdzić rozwiązania w zakresie przechowywania dokumentów, aby stworzyć idealną przestrzeń do blogowania. Dodaj trochę osobowości, wprowadzając jaskrawe kolory i zdjęcia - w zasadzie wszystko, co Cię inspiruje i sprawia, że czujesz się komfortowo.

Może się to wydawać całkowitym zaprzeczeniem pozostawania w domu i pracy, gdy blogowanie daje ci wolność pisania z dowolnego miejsca, ale dla mnie moja kreatywność wzrasta, gdy jestem w moim małym domowym biurze blogowym!

Jeśli jesteś blogerem, daj nam znać, jakie są Twoje pomysły na idealne miejsce pracy, a my stworzymy katalog propozycji!

Kategorie: Dodatki biurowe,

Autor

Justyna Malarz

Redakcja fundacjastarter.org.pl