Segregatory do biura i domu

Segregator biurowy jest biurowy tylko z nazwy, ponieważ tak naprawdę jest w pełni uniwersalny. Z jego pomocą można zadbać o dokumenty w biurze, ale także o wszelkiego rodzaju papiery walające się w domu. Co więcej, dzięki niemu można zaoferować swojemu mieszkaniu dodatkową przebojowość na takich samych warunkach, jak regałami na książki zdobimy nasz salon czy blatem kuchennym zdobimy kuchnię. (https://lobos.pl/organizacja-dokumentow/segregatory,cat226486.html)

Garderoba

Chociaż garderoba niespecjalnie kojarzy nam się z segregatorami, można je tutaj jak najbardziej kreatywnie wykorzystać. Jeśli luzem leżą nam portfele, czapki czy torebki, trzeba złapać za nie i powkładać do przezroczystych segregatorów, by były na swoim miejscu i by były łatwo dostępne. To samo, co zmieści się w szkatułce, zmieści się w organizerze, więc dobrym pomysłem będzie też takie zabezpieczenie biżuterii. Nawet lekkie obuwie można wyjąć z szafy i przełożyć do segregatora, co zapewni nam więcej możliwości przechowywania większych rzeczy.

Kuchnia

W kuchni spędzamy dużo czasu i czasami generuje to nieporządek. Zwalczyć go można na przykład przez metalowy organizer biurowy, w którym schowamy warzywa i różne inne drobnostki. Od razu przestana się plątać. Deski do krojenia, paper śniadaniowy i papier do pieczenia mogą dla siebie znaleźć miejsce dokładne w ten sam sposób.

Rodzaje segregatorów

Łazienka

W łazience zawsze jest cała masa różnych drobnych kosmetyków i przyborów do wszystkiego. Bywa tragicznie zwłaszcza wtedy, kiedy w łazience rządzi kobieta i jej makijaż. Zamiast rozrzucać wszystkich rzeczy po przykładowych miejscach, można je spokojnie zebrać do segregatora, najlepiej kolorowego. Znikną drobiazgi, a pojawią się kolory. Można też postąpić odwrotnie i pochowane po szufladach prostownice czy suszarki przenieść na widok dzienny, ale oczywiście w sposób zorganizowany, czyli do segregatora. Metalowy segregator przywieszony przy meblu łazienkowym potrafi zdziałać cuda.

Pokój dzienny

W pokoju dziennym trzeba dbać o reprezentacyjność, więc musi być porządek. Elementem porządku jest wiedza, gdzie wszystko się znajduje w danym czasie. Warto postawić na drewno, konkretnie drewniany organizer gdzieś przy ścianie. Schowają się w nim chociażby piloty do elektroniki. Opcją maxi może być stolik kawowy zbudowany z drewnianych segregatorów, w którym schowa się po prostu wszystko.

Biuro

Segregator w biurze to rzecz normalna i naturalna, ale wcale nie musi być elementem rządu nudnych segregatorów na półce czy przy ścianie. Może być na ścianie, zaczepiony na niej, albo bezpośrednio wisieć przy biurku.

Kategorie: Segregatory biurowe,

Autor

Renata Orzech

Redakcja fundacjastarter.org.pl