Czy cele są stresujące czy motywujące?

Regularnie słyszymy, że stres jest szkodliwy i że należy go unikać za wszelką cenę. Jest to prawda w wielu aspektach, ale istnieją również argumenty przemawiające za tym, że stres jest także motywatorem. Między tymi sytuacjami istnieje jednak bardzo cienka granica, a znajomość oznak stresu jest niezwykle istotna.

W nowoczesnym biurze cele i zadania są na porządku dziennym. Pomagają one pracownikom utrzymać się na właściwej drodze, a firmie zapewnić produktywność i zyski. Ważne jest, aby cele były realistyczne, ponieważ jeśli nie są, może wkradać się zły rodzaj stresu.

Zapoznaj się z infografiką przygotowaną przez firmę Precision Nutrition, aby dowiedzieć się więcej na temat dobrego i złego stresu.

Źródło: www.precisionnutrition.com/good-stress-bad-stress-infographic

Jak widać, chodzi o to, aby znaleźć swój osobisty punkt krytyczny, ale czy cele faktycznie motywują, czy całkowicie odstresowują?

Pracownicy siedzący przy biurkach nie powinni czuć się pod ogromną presją, aby osiągnąć cel, który w żaden sposób nie jest realistyczny. Nie powinni też mieć poczucia, że muszą je osiągnąć w pojedynkę, dlatego właśnie praca zespołowa ma tak pozytywny wpływ na środowisko biurowe.

Niestrudzona praca za biurowym ekranem w celu dotrzymania terminu może u jednej osoby wywołać poczucie wielkości, a u innej stres. Aby tego uniknąć, wszystkie cele powinny być:

SpecificMeasurableAttainableRelevantTimely

Tak, cele powinny być SMART! Jeśli cele są zgodne z tą zasadą, stres nie powinien być problemem, a motywacja powinna być nadrzędnym tematem.

Czy cele są dla Ciebie motywujące, czy też wywołują u Ciebie reakcję stresową?

Kategorie: Dodatki biurowe,

Autor

Renata Orzech

Redakcja fundacjastarter.org.pl